تبلیغات
کاشف الاحزان

کاشف الاحزان
این الطالب بدم المقتول بکربلا
قالب وبلاگ

مولای من آرزو داشتم مرا عبدالمهدی می نامیدند دوست داشتم از همان اول اذان عشق تو را در گوشم زمزمه کرده بودند ای کاش از ابتدا مرا برای تو نذر کرده حلقه غلامی ات را بر گوشم افکنده بودند کاش کامم را با نام تو برمیداشتند و حرز تو را هم راهم میکردند.

مهدی جان دوست داشتم با نام نامی تو زبان باز میکردم ای کاش آن اوایل که زبان گشودم نزدیکانم مرا به گفتن یا مهدی وا میداشتند .

ای کاش مهدکودکم مهد آشنایی با تو بود کاشکی در کلاس اول دبستان آموزگارم الف بای عشق تو را برایم هجی میکرد و نام زیبای تو را سرمشق دفترچه تکلیفم قرار میداد.

در دوره راهنمایی هیچکس مرا به خیمه سبز تو راه نمایی نکرد.

در سالهای دبیرستان کسی مرا با تو -که مدیر عالم امکان هستی - پیوند نزد .

در کتاب جغرافی ما صحبتی از "ذی طوی" و "رضوی"نبود.[ذی طوی کوهی است نزدیک مکه ،سر راه تنعیم و رَضوی کوهی در غرب مدینه . در دعای ندبه میخوانیم : کاش میدانستم در کدام سرزمین اقامت میکنی؟ آیا در رَضوی یا غیر آن یا در ذی طُوی]

در کلاس تاریخ کسی مرا با تاریخ غیبت ،غربت و تنهایی تو آشنا نساخت.

در کلاس دینی به ما نگفتند "باب الله" و "دیان دین" حق تویی.[در زیارت آل یاسین آمده است : " السلام علیک یا باب الله و دیان دینه"

دریغ که در کلاس ادبیات ، آداب ادب ورزی به ساحت قدس تو را گوش زد نکردند !

افسوس که در کلاس نقاشی ، چهره مهربان تو را برایم به تصویر نکشیدند!

چرا موضوع انشای ما به جای "علم بهتر است یا ثروت"، از تو و از ظهور تو و روشهای جلب رضایت تو نبود ؟! مگر نه بی تو نه علم خوب است و نه ثروت ؟

کاش در کنار زبان بیگانه زبان گفتگوی با تو را نیز که آشناترین و دیرین ترین مونس فطرت های بشر است به من می آموختند! ای کاش-وقتی برای آموختن یک زبان خارجی به زحمت می افتادم - به من می گفتند : او تمام زبان ها و گویش ها و لهجه ها .... و حتی زبان پرندگان را می داند و می شناسد.

اینک اما در عمق ضمیر خود ، تو را یافته ام، چندی است با دیده دل تو را پیدا کرده ام ، در قلب خویش گرمای حضورت را با تمام وجود حس میکنم ، گویی دوباره متولد شده ام .

تعارف بردار نیست. زندگی بدون تو -که امام عصر و پدر زمانه ای- مُردگی است و اگر کسی همچون من ، پس از عمری غفلت به تو رسید ، حق دارد احساس تولدی دوباره کند حق دارد از تو بخواهد از این پس او را رها نکنی و در فتنه ها و ابتلائات آخرالزمان از او دست گیری، حق دارد به شکرانه این نعمت ، پیشانی ادب بر خاک بساید و با خود زمزمه کند :

 

« اَلحَمدُ لله الَّذی هَدانا لِهذا وَ ما کُنا لنَهتَدی لَولا اَن هَدانا الله » 

از کتاب آشتی با امام عصر(عج)

نوشته دکتر علی هراتیان

 
طبقه بندی: آشنایی با امام زمان(عج)، ائمه معصومین، آیات و روایات، مهدویت، حدیث،
برچسب ها: آشتی با امام زمان آشتی با امام زمان آشتی با امام زمان آشتی با امام زمان آشتی با امام زمان آشتی با امام زمان، آشتی با امام عصر آشتی با امام عصر آشتی با امام عصر آشتی با امام عصر آشتی با امام عصر، امام زمان امام زمان امام زمان امام زمان امام زمان امام زمان امام زمان امام زمان امام زمان امام زمان امام زمان، دکتر علی هراتیان دکتر علی هراتیان دکتر علی هراتیان دکتر علی هراتیان دکتر علی هراتیان، کتاب دکتر علی هراتیان کتاب دکتر علی هراتیان کتاب دکتر علی هراتیان کتاب دکتر علی هراتیان کتاب دکتر علی هراتیان، کتاب آشتی با امام عصر کتاب آشتی با امام عصر،
[ یکشنبه 20 مرداد 1392 ] [ 09:32 ب.ظ ] [ ---- ] [ نظرات ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.

گلعذاری ز گلستان جهان ما را بس
زین چمن سایه آن سرو روان ما را بس
نویسندگان
نظر سنجی
نذر گل نرگس صلواتى بفرست


آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب
پخش زنده حرم
حدیث موضوعی
☼☼☼ عـصــر ظـهــور ☼☼☼

درد دلهایی با امام زمان

ایران رمان