تبلیغات
کاشف الاحزان

کاشف الاحزان
این الطالب بدم المقتول بکربلا
قالب وبلاگ

(بسم الله الرحمن الرحیم)

تلخ است اما راست، دردآور است، اما حقیقی و شرم‌آور است اما واقعی که نیمه شعبان برای ما یک مناسبت برای تعارف و تشریفات شده، مناسبتی که روابط عمومی ادارات، سازمان‌ها و نهادها و بانک‌ها پرچمی بیاویزند و چراغی آویزان کنند.

 

این روزها شهر حال و هوای دیگری دارد؛ نیمه شعبان است به یمن میلاد مبارک امام زمان (عج) از کوچه پس کوچه‌های شهر که می‌گذری ریسه‌های رنگارنگ سه گوش و بیضی‌شکل و زرورق‌های طلایی و نقره‌ای آویزان شده که چشمان هر کسی را به سمت خود خیره می‌کند و حس و حال خوبی به انسان دست می‌دهد.

حال این سئوال در ذهن انسان متبادر می‌شود که آیا صرف آذین‌بندی و تزیین سطح شهر و دادن گلی، شکلاتی، شربتی و شیرینی برای میلاد منجی عالم بشریت کافی است و می‌تواند ما را جزو منتظران واقعی قرار دهد که یقینا اگر چه در ظاهر عملی نیکو و شایسته است ولی کافی نیست.

تاکنون به این فکر کرده‌ایم که آیا حال و روز ما به منتظران می‌ماند؛ راحت‌تر بگویم حرف‌زدن‌هایمان، زندگی کردن‌هایمان، راه رفتن‌هایمان، رفتارهایمان، کردارهایمان و عمل‌هایمان چه نقشی از انتظار دارد؛ آیا رنگ و بوی انتظار دارد.

آنکه منتظر است مگر همه وجودش و فکر و ذکرش مولا نیست، پس کجاست آن نشانه‌ها و علامت‌ها؟ کجاست آن انتظار؟

آیا تاکنون به این موضوع فکر کرده‌ایم که کارنامه ما در نزد امام زمان (عج) چه رنگی است؛ آیا سیاه  است و یا نه رنگ دیگری دارد.

بد نیست گذری به اعمال گذشته و حال فعلی خود داشته باشیم و به این بیاندیشیم که آیا خدای نکرده در دروغ بافتن‌ها، تهمت ‌زدن‌ها، ناسزا گفتن‌ها، خیانت‌کردن‌ها، غفلت‌ کردن‌ها و خودپرستی‌ها و خودپسندی‌ها سهمی داشته‌ایم و یا نه در مسیر امام زمان (عج) حرکت کرده‌ایم و دل این امام عزیز را نرنجانده‌ایم.

با خود روراست باشیم و به این فکر کنیم که آیا دغدغه‌ها و مشغله‌های زندگی ما را از حضرت مهدی (عج) دور نکرده، آیا در تقویت معنویت خود سست نشده‌ایم، آیا در ظاهر و باطنمان به مظاهر دینی توجه داشته‌ایم.

پس امشب در شب میلاد حضرت ولی عصر (عج) باید با خود صادق باشیم و همه سر بر خاک گذاریم و دل بر دست گیریم و زبان به اعتراف بگشاییم.

خدا شاید در این شب ما مدعیان پرآواز را ببخشد و به راه راستی، حقیقت و معنویت بازگرداند، چرا که همه در کویر این دنیا منتظر باران وجود امام زمان (عج) هستیم.
طبقه بندی: آشنایی با امام زمان(عج)، ائمه معصومین، مهدویت، عکس،
برچسب ها: امام مهدی امام مهدی امام مهدی، امام زمان امام زمان امام زمان امام زمان امام زمان امام زمان، نیمه شعبان نیمه شعبان نیمه شعبان نیمه شعبان، تبریک نیمه شعبان تبریک نیمه شعبان تبریک نیمه شعبان تبریک نیمه شعبان تبریک نیمه شعبان تبریک نیمه شعبان،
[ یکشنبه 2 تیر 1392 ] [ 09:21 ب.ظ ] [ ---- ] [ نظرات ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.

گلعذاری ز گلستان جهان ما را بس
زین چمن سایه آن سرو روان ما را بس
نویسندگان
نظر سنجی
نذر گل نرگس صلواتى بفرست


آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب
پخش زنده حرم
حدیث موضوعی
☼☼☼ عـصــر ظـهــور ☼☼☼

درد دلهایی با امام زمان

ایران رمان